Her Yaşta Güzel Ve Doğal Dudaklar

Her Yaşta Güzel Ve Doğal Dudaklar

Dudak Dolgusu Nedir?

Dudakların hacminin artması için dudaklara uygulanan dolgu yöntemiyle farklı bir görünüme kavuşan dudaklar için uygulanan yöntemlerin başında dudak dolgusu gelmektedir. Güzel görünmek, güzel hissetmek için başvurulan dolgu yöntemi kolay uygulanmakta olup, doğru ve dikkatli uygulanmalıdır. Dudağa enjekte edilen hyluronik asit dediğimiz dolgularla dudaklar hacim kazanmaktadır, bu yönteme dudak dolgusu adını veriyoruz.

Dudak Dolgusu Nasıl Uygulanır, Uygulama Alanları Nelerdir?

Dudak dolgusu dudakların hacim kazanıp kalınlaşması için en çok tercih edilen yöntemdir. Bunun yanı sıra dudak yapısındaki şekil değişikliği, dudak kenarı sarkmalarının ortadan kaldırılması ve dudak çizgilerinin belirginleştirilmesi için tercih edilmektedir. Hacimli dudaklar için dolgu ile tekrar hacim kazandırmanın gerekli olmadığını düşünürüz, zaten hacimli olan dudakların doğal görünümü kaybetmemesi için hacim kazandırmak yerine mevcut hacmin korunmasını amaçlarız. Östrojen kaybı ile dudak yapısında değişiklikler meydana gelebildiği için bu durumda amaç mevcut durumu korumaktır. İnce yapılı dudaklar, ya da birbirinden farklı alt ve üst dudağın doğal ve orantılı bir görünümde olması için şekil değişikliği dediğimiz durumlarda doğru ölçümlerle dudak dolgusu uygulamaktayız.

Bu Yöntem Nasıl Uygulanır, Etkisi Ne Kadar Sürer ve Ağrılı Bir Yöntem midir?

Dudaklar vücudumuzun en hassas noktalarındandır, bu sebeple bu bölgeye yapılan işlemler ağrılıdır. Ağrı hissinin ortadan kaldırılması için uygulama öncesi lokal anestezi tercih edilmektedir. Kremlerle uygulanan anestezi ile hassasiyet azaltılmaktadır. Anestezi sonrasında ince uçlu enjeksiyonla dudaklara uygulama yapılmakta ve bu işlem yaklaşık 10 dakika sürmektedir. Genellikle uygulama sonrasında ağrı ve şişlik oluşmaz, ancak nadirde olsa minimal ölçüde şişlik olabilir ve kısa sürede ortadan kaybolur. Dudak dolgusu kalıcı bir yöntem değildir, vücuda enjekte edilen dolgu zamanla vücut tarafından emilir ve böylelikle kalıcılığını koruyamaz. Yaklaşık 5-6 ay süreyle kalıcılığını korumakta ve bu süre sonrasında tekrar uygulama yapılabilmektedir.

Bu Uygulamayla Dudaklar Doğal Mı Görünür?

Öncelikle hastalarımızın talebi çok önemlidir. Dudakların dolgunluğu uygulama öncesinden kişilere uygun ölçümlerle planlanmakta ve uygulama bu şekilde yapılmaktadır. Uygun ölçüler dışında gelen taleplerde doğal görünümün dışına çıkılmaktadır, ancak bu hastalarımızın talebiyle bağlantılıdır. Uygulama öncesi hastalarımızın yüzüne uygun yapılan ölçümlerle dolgu uygulanmaktadır, bu durumda dudakların görüntüsü tamamen doğal olmaktadır.  Hastalarımız güvenilir merkezleri tercih etmelidir, yapay dolgular ve implantlarm dediğimiz dolgularla yapılan uygulamalarda ciddi sağlık sorunlarıyla karşılaşılmaktadır. Mutlaka uygulama yaptıracakları merkezleri ve hekimleri iyi araştırmalı ve güvenilir medikalleri tercih etmeliler.

Sağlıklı güzelleşmek, kendini mutlu hissetmek isteyen, güzel ve doğal bir görünüme kavuşmak isteyen herkes dudak dolgusu yöntemini tercih edebilir. Uygulama öncesi çalışmalarımızla nasıl bir görüntüye kavuşacağını ön izleme imkanına sahip olan hastalarımız güvenle uygulama yaptırabilir.