Mezoterapi

Mezoterapi

Mezoterapi Nedir?

Cildin ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri ince iğne enjeksiyonlarıyla doğrudan cilde tekrar ulaştırma tekniğine mezoterapi denir. Fransa'da doktorluk yapan Michel Pistor tarafından 1952'de geliştirilmiştir. Günümüzde etkili bir cerrahisiz estetik yöntemi olarak kabul edilmiştir ve tüm dünyada kullanılmaktadır.

Cildin kan akışı ve kollajen yapımını hızlandırmak Mezoterapi yönteminin en önemli etkilerindendir. Seanslardan oluşmaktadır ve düzenli yapılması gereken bir yöntemdir. Çok ince ve kısa olan Mezoterapi iğnesi hastanın ağrı veya azı hissetmeden tedavi görmesini sağlar. Diğer cilt gençleştirme işlemleriyle birlikte veya tek başına uygulanabilir.

Mezoterapi Ne İşe Yarar?

Antalya Mezoterapi uygulamasında cildin yaşlanmasını yavaşlatan cilt altı dokularına cildin yenilenmesini hızlandıran gerekli maddeler enjekte edilerek etki sağlanır. ​​​Sorunlu bölgeye direkt uygulanan mikroenjeksiyonlarla hiçbir yan etki olmadan sorunu ortadan kaldırmaya yarar ve çok ince, kısa olan "Mezoterapi İğnesi" hastanın ağrı veya azı hissetmeden tedavi görmesini sağlar.

Mezoterapi Hangi Tedaviler İçin Uygulanır?

Günümüzde Mezoterapi hem medikal hem de estetik amaçlı olarak insan vücudunun yüz ve saçlı deri olmak üzere bir çok bölgelerine uygulanmaktadır. Peki hangi tedaviler için Mezoterapi uygulaması kullanılır ve etkilidir?

▬ Cilt kırışıklıkların ve derin çizgilerin yok edilmesi tedavisi

▬ Saç dökülmelerine karşı önlem için uygulanır

▬ Saç dökülmesine neden olan alopesinin (saçkıran) tedavi edilmesi 

▬ Migren ya da adet ağrılarının giderilmesi 

▬ Spor travmaları, varis ve lenfödem gibi damar hastalıklarının tedavisi 

▬ Boyun veya bel fıtığı ağrılarının giderilmesi 

▬ Artirit gibi eklem hastalıklarının tedavisi 

▬ Mide, uyluk, kalça, bacak, kol ve yüz gibi bölgelerdeki aşırı yağlanmaların azaltılması 

▬ Selülitlerin azaltılması tedavisi 

▬ Cilt sıkılaştırılması tedavisi 

Mezoterapi birçok  hastalık tedavisinde kullanılabildiği gibi toplumda daha sık olarak estetik uygulamalar ile tanınmaktadır. Bu alan üç gruba ayrılmaktadır.

Anti-aging amaçlı mezoterapi (kırışıklık, leke tedavisi, lifting tedavisi, yara izi tedavisi)

Bölgesel mezoterapi (Lipoliz, sellülit giderme, stria-çatlak tedavisi)

Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi: Mezoterapi işleminin saçlı deriye uygulanmasıdır. Bu işlem sayesinde saç dökülmesi engellenir. Saç folükülleri daha güçlü hale gelir. Saçların dış etkenlere karşı (hava kirliliği, toz, mevsim değişimleri… vb durumlarda) daha güçlü olmasını sağlar. Saç derisindeki yağlanma, kepeklenme ve hassasiyet durumları giderilir. Saçlar daha parlak güçlü ve sağlıklı görünüme ulaşır.

Bu tedavide etkinliği son derece yüksek hazır kokteyl ilaçlar tercih edilmektedir.

Anti-aging amaçlı mezoterapi

Vücudun hemen hemen her bölgesinde anti-aging amaçlı mezoterapi uygulanmaktadır. Yüz, boyun, dekolte bölgesi, sırt, eller, dış genital bölge, bacak ve kollar gibi birçok vücut bölgesinde mezoterapi işlemi uygulanmaktadır. Bu tedaviler ile  hastalarda kırışıklık tedavisiskar(yara izi )tedavisisarkma tedavisisivilce izi giderme, renk açma, vücutta yeniden yapılandırma yapılabilmektedir. Bu amaçla kollejen aşıları, hyarülonik asit içeren gençlik aşıları, somon DNAları, vitaminler, aminoasitler…. gibi pek çok madde içeren özel ve çok etkin ilaçlar kullanılmaktadır. Bu maddeler normalde vücudumuzda bulunmakta olup, yaşla birlikte azalmaktadır. Eksik olan maddeler vücuda verilince de her türlü yaşlanma etkisi gerilemektedir. Sonuç olarak; genç elastik bir cilt, cilt tonunun eşitlenmesi, kırışıklıkların giderilesi, lifting, parıltılı bir cilt elde edilmektedir.

Bölgesel Mezoterapi

Bölgesel mezoterapi ile vücudumuzda toplanmış birikim yapan yağlı alanlara lipoliz(yağ eritme) uygulanabilir. Ayrıca sellülitli (portakal kabuğu görünümü) bölgelere işlem yapılabilir. Doğum sonrası  ya da hızlı kilo alma sonucu oluşan çatlakları tedavi etma amaçlı bölgesel mezoterapi uygulanmaktadır. Ayrıca kilo verme sonucu oluşan sarkık alanlara toparlanma amaçlı uygulamalar da yapılmaktadır.

Ekibimiz ile tanışmak ister misiniz

Akınıza takılan tüm soru, görüş, öneri ve şikayetleriniz için bizler ile irtibata geçin

Dr. Neslihan ÜSTÜN YÜKSEL
Medikal Estetik ve Tamamlayıcı Tıp Hekimi
Zeynep SÖYLER
Koordinatör
Akkız Eren Aygün
Hemşire
Nezaket Baltacı
Hemşire